Większość kalendarzy i regulaminów organizatorów zawodów rowerowych jest już opublikowana. Dzięki temu mogłem doprecyzować plany rowerowe/startowe na rok 2017. Długo się zastanawiałem, ale decyzja podjęta. Głównym celem startowym dla mnie w roku 2017 będzie klasyfikacja generalna w edycji SOLID MTB. Jak na razie większość dat zawodów nie pokrywa mi się z innymi moimi planami, więc nie powinienem mieć problemu z osiągnięciem zamierzonego celu. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że z ośmiu edycji, które na ten rok przygotował organizator, 5 wystarczy do klasyfikacji generalnej.

O ile cel główny jest już zaplanowany i nie zmienny, o tyle w dystansach SOLID mi namieszał. W ubiegłym roku, były dostępne tylko dwa dystanse, natomiast w tym roku, twórcy edycji postanowili utworzyć dodatkowy i tak: dystans MINI: ok. 20 km – 30 km, dystans MEGA: ok. 30 km – 50 km oraz dystans GIGA: ok. 50km – 80 km. Bardzo trudno jest mi określić, w jakiej formie będę, w związku z tym, nie wiem też, na który (MEGA czy GIGA) dystans się zdecydować. Postanowiłem, że decyzję tą pozostawię do startu w pierwszej edycji zawodów, ponieważ organizator umożliwił zmianę deklarowanego wcześniej, podczas dokonywania opłaty startowej dystansu na trasie zawodów.

Tak więc SOLID – cel numer 1! Jednak, jeżeli nic nie będzie stało na przeszkodzie, mam zamiar wystartować jeszcze w innych zawodach, takich jak chociażby Kaczmarek Electric MTB. Bardzo chciałbym pojechać również w tym roku na Śnieżkę, mam tylko nadzieję, że uda mi się zapisać (ilość miejsc ograniczona, a rozchodzą się jak świeże bułeczki), a także w moich ulubionych zawodach czyli Memoriale Marka i Zbyszka!

Również jak co roku, chcemy wraz z Maciejem i Januszem zorganizować 2-3 dniowy wypad na rowery w góry. Ale to jest jeszcze do dogrania :)

Dla Janusza oraz Macieja, SOLID również jest celem na ten sezon, więc zapowiada się świwetny rok :) Oby wszystko udało się zrealizować pomyślnie!

solid