Już w ten weekend czeka nas wiele kolarskich emocji!

W pierwszej kolejności rywalizację rozpoczną ULTRA MARATOŃCZYCY! Dokładnie o godzinie 8:00 z rampy promu BIELIK w Świnoujściu wystartuje kolejna edycja morderczego ultramaratonu Bałtyk-Bieszczady Tour.  Zawodnicy rywalizować będą na niewyobrażalnym dystansie 1008 kilometrów! Trasa wyścigu przebiega po przekątnej Polski :) Start jak już wspomniałem w Świnoujściu a meta w Ustrzykach Górnych. Na pokonanie tego „kosmicznego” dystansu zawodnicy będą mieli 70 godzin. Zawodnicy mogą startować w dwóch kategoriach: solo oraz open. Startujący w kategorii solo zobowiązani są do zachowania dystansu 100 metrów dystansu do innych uczestników. Rekordzistą trasy jest Remigiusz Ornowski, który w 2014 roku pokonał ją w czasie 35 godzin i 50 minut! Zmagania HEROSÓW szosy będzie można śledzić na żywo na stronie organizatora TUTAJ.

Dalej na kresce trochę krótszego wyścigu tym razem w Rio staną Panie z „naszą” Majką Włoszczowską na czele! Maja w wywiadzie dla TVP powiedziała, że jest bardzo dobrze przygotowana i że da z siebie wszystko! Niestety wypadkowi podczas treningu uległa nasza druga reprezentantka Katarzyna Solus-Miskowicz. Po nieszczęśliwym upadku okazało się, że złamała obojczyk i nie będzie mogła wystartować :( Start o 17:30 polskiego czasu.

O 18:00 również w sobotę, w Eurosporcie będzie można kibicować polakom (Michałowi Kwiatkowskiemu, Michałowi Gołasiowi, Bartoszowi Huzarskiemu,) podczas pierwszego etapu trzeciego Wielkiego Touru – La Vuelta .

Natomiast w niedzielę, oprócz drugiego etapu La Vuelty, odbędzie się również wyścig XC mężczyzn w Rio. Ciekawostką jest start Petera Sagana, którego z pewnością większość kojarzy z wyścigów szosowych. Jednak Peter zaczynał swoją kolarską karierę właśnie od kolarstwa górskiego.

Wszystkim naszym zawodnikom życzę POWODZENIA i trzymam za wszystkich kciuki!!!!!

_FOT6663